De Amazones - Wie de f*ck heeft dit gedaan?!

wo 11 mrt. 2026 - 19:30 uur - Middenzaal - Musical

Het is het jaar 2026. De klimaatproblemen lopen steeds verder uit de hand. Ecosystemen storten in en de rampen volgen elkaar in steeds hoger tempo op. Hoe heeft het zo ver kunnen komen? De idealistische wereldverbeteraar Hasse start een zoektocht naar de schuldige om diegene op te roepen tot radicale verandering. Ze ontmoet nietsvermoedende burgers, boze boeren, wanhopige klimaatactivisten, machtsbeluste wereldleiders en gewetenloze grootvervuilers. Maar, iedereen wijst met de vinger naar een ander. De mensheid is nog nooit zo verdeeld geweest. Wie is er schuldig? En hoe lossen we dit nog op?

Wie de f*ck heeft dit gedaan?! is een tragikomische klimaatmusical die aan de hand van karikaturale personages, satirische scènes en indringende muziek de groeiende polarisatie in de samenleving onder de loep neemt.

1e rang:   € 14,50

Credits:
Cast: Ayla van Summeren, Judith Boesen, Pepijn van den Berg & Willemijn Böcker
Tekst: Judith Boesen & Willemijn Böcker
Muziek: Pepijn van den Berg
Eindregie: Lisse Knaapen & Loulou Hameleers
Fotografie: Tess Janssen

Jeugd t/m 16 jaar gratis
Wilt u ‘jeugd t/m 16 jaar gratis’ tickets bestellen? Klik hier voor meer informatie!

1e rang :   € 14,50   Normaal tarief
1e rang :   € 0,00   Jeugd t/m 16 jaar
2e rang :   € 13,00   Normaal tarief
2e rang :   € 0,00   Jeugd t/m 16 jaar

Over Dwarsliggers, de musical:
"De Amazones zijn een collectief dat met een inspirerende energie, bravoure en muzikaliteit grote onderwerpen emotioneel tastbaar maakt. Bij het Café Theater Festival heb ik ze begeleid als coach in het maken van de voorstelling Dwarsliggers, de musical. Het raakt me hoe ze hun zorgen durven zichtbaar te maken op de vloer (zorgen over de toekomst, de aarde, compassie tussen medemensen). Hun zoektocht naar integratie van spel, muziek en onderwerp combineren ze met een vakkundige beheersing van hun stem. Ze willen de randen van de termen musical en muziektheater oprekken. Ik ben benieuwd waar ze heen gaan groeien, in de samenwerking met andere makers en in de verdere integratie van inhoud en vorm." - Derk Stenvers (De Transmissie)

Over Dwarsliggers, de musical:
"Goed gebruik van verbatim in de tekst, dat bij dit onderwerp - klimaatverandering - bijzonder goed tot zijn recht kwam. Mooie elektronische (under)score van Pepijn van den Berg met sterke opbouw naar het hoogtepunt waarbij het publiek deel werd van het protest. Ontroerend en krachtig, benieuwd naar meer van de Amazones." - Sanne Thierens (Theaterkrant)

1e rang:   € 14,50

Anderen bestelden ook

Malle Babbe  de Rob de Nijs musical  do 18 dec. 2025 - 20:00 uur - Rabozaal Musical
Theater Oostpool & TEC Entertainment  Aletta de Musical  vr 22 mei 2026 - 20:00 uur - Rabozaal Toneel