Stichting Hengelo Leest organiseert gedurende het theaterseizoen maandelijks een editie van Cultuurpodium Hengelo. Eens per maand op zondagmiddag is er in de schouwburg een afwisselend programma met gasten uit de literatuur, beeldende kunst, muziek en andere podiumkunsten.
De volgende aflevering van het Cultuurpodium van de Stichting Hengelo Leest is zondag 2 november. In de Wolvecampfoyer van de Schouwburg zijn te gast de auteurs Jaap Scholten en Bart Römer, kunstenaar Lotje de Lussanet, de moderne dansgroep Pandora van X-Dance en het trio ‘Wij zien er vanaf’. Theatermaker/dichter Regine Hilhorst presenteert de middag.
Cultuurpodium Hengelo begint om 14:30 uur en vindt afwisselend plaats in de Wolvecampfoyer of de Middenzaal. De toegang is gratis, maar reserveren is aanbevolen.
Op de hoogte blijven over de inhoud van het programma? Meld u dan hier aan voor de nieuwsbrief.
Meer info over de gasten:
Oud-Hengeloër Jaap Scholten (62) is een bekende schrijver. Hij heeft al heel wat boeken op zijn naam staan zoals Tachtig, De wet van Spengler en Suikerbastaard. De laatste jaren is hij ook bekend van zijn niet aflatende ijver om Oekraïne te helpen in de strijd tegen de Russen. Onlangs verscheen de roman Nastya in Charkiv. Het boek gaat over alle vrijwilligers die het leger steunen, of die vechten in het leger. Hoofdpersonage van het verhaal is Nastya. "Zij is een Nederlands-Hongaarse vrouw uit Den Haag die naar Oekraïne is gegaan. Zij was zo onder de indruk en dacht: ik moet helpen. Nu is ze een hospik, een senior medic aan het front."
Bart Römer (68) is een Nederlandse televisieproducent, toneelspeler, columnist en schrijver. Hij is een van de zonen van de bekende acteur Piet Römer. Het recente boek Ontgoocheld is tijdens het Cultuurpodium onderwerp van gesprek. De goochelaar Ben Ali Libi (de artiestennaam van de Joodse Michel Velleman) en Anne Frank woonden allebei op het Merwedeplein in Amsterdam. Of ze elkaar ontmoet hebben weten we niet, maar in het boek Ontgoocheld gebeurt dat wel. Waarom werd Römer geïntrigeerd door het verhaal van Velleman? En waarom wilde hij haar graag met Anne laten praten?
Kunstenaar Lotje de Lussanet uit Diepenheim creëerde het boek Het Deepse Paradijs. Het stadje dat is omringd door historische landgoederen en bomen met een rijke geschiedenis, ondergaat snelle landschapsveranderingen. Lotje de Lussanet sprak met experts over natuurbeheer en toegankelijkheid. Met kunst, fotografie en dialectpoëzie brengt ze het Deepse Paradijs tot leven, en verbindt wetenschap, historie en haar liefde voor de natuur.
De dansgroep Pandora van X-Dance is in 2019 opgezet door Esmee Cornet. Pandora staat voor de kracht maar vooral schoonheid van de vrouw en de eenheid die zij kunnen worden. Mara Tanke, zelf dansend in de bekende groep IRON, is de coach van Pandora.
Het muzikale trio Wij zien ervan af bestaat uit de Hengelose accordeonist Nico Bergenhenegouwen, de zangeres Ingrid van Ree en de zanger John Fernon. Bergenhenegouwen begeleidt de beide geschoolde zangers. Fernon is geboren in Australië. Tegenwoordig woont hij in Nederland en heeft opgetreden met de Nederlandse Reisopera en Pera Zuid. Deze zomer was hij lid van het koor van het Bayreuth Festival. Ingrid van Ree is geboren in Sittard, opgegroeid in Nijmegen. Zij behaalde haar diploma solozang in Arnhem. In 1988 kreeg ze een vaste aanstelling in Enschede als koorzangeres bij Opera Forum, later Nationale Reisopera (nu Nederlandse Reisopera). Verder is ze koordirigent en zangcoach.
Cultuurpodium is onder andere ook op:
Zondag 23 november 2025
Zondag 25 januari 2026
Zondag 22 februari 2026
Zondag 22 maart 2026
Zondag 19 april 2026