Skip to main content
Gratis entree
2026 07 04 422play

Reitze Smits & Bart Jacobs

Stichting Orgelconcerten Hengelo

Za 04 jul. 2026 - 15:00 uur - Lambertusbasiliek
Gratis

Orgelduo 422play
Ze spelen muziek die nog ongehoord is op orgel: bewerkingen van Debussy, Ravel, Mendelssohn en Bruckner, te horen op hun eerste cd, die is opgenomen in de kathedraal in Brussel. Maar natuurlijk ook muziek uit de tijd dat de naam 'For two to play' ontstond: de titel van oude Engels muziek voor twee spelers aan één klavier en inspiratie voor dit nieuwe orgelduo. Oude muziek van Locke en Purcell klinkt daarom naast nieuwe composities van Reitze Smits. De grote variatie aan stijlen en het veelzijdige orgelgebruik maken de uitvoeringen van Reitze Smits en Bart Jacobs tot een luisterrijke gebeurtenis. Deze twee ervaren organisten gaan samen de uitdaging aan om de nieuwe mogelijkheden van het orgel te laten horen.

Reitze Smits is organist, componist en pedagoog met een veelzijdige loopbaan. Opgeleid aan de conservatoria in Utrecht en Den Haag, was hij docent orgel en improvisatie aan het Utrechts Conservatorium en het Lemmensinstituut in Leuven. Zijn specialisme in oude muziek en Bach bracht hem internationale prijzen en optredens met zijn ensemble Concerto Strumentale. Als initiatiefnemer van Stichting voor de Wind combineerde hij orgel met andere podiumkunsten. Voor zijn bijdragen aan de orgelcultuur ontving hij in 2010 de Sweelinckprijs.

Bart Jacobs studeerde orgel, klavecimbel en basso continuo aan het Lemmensinstituut, waar hij met onderscheiding afstudeerde. Hij won internationale orgelwedstrijden, waaronder een eerste prijs van het Schnitger Concours Alkmaar. Sinds 2012 is hij organist van de Brusselse Sint-Michiels- en Sint-Goedelekathedraal. Hij concerteert in Europa en werkte mee aan vele bekroonde cd opnames. In 2021 kreeg hij de Cultuurprijs Bornem voor zijn inzet voor de orgelcultuur.

Concertprogramma (Orgelduo)

Claude Debussy (1862-1918)
Fêtes

Maurice Ravel (1875-1937)
Uit: ‘Ma mère l'Oye’:
I Pavane de la Belle au bois dormant
III Laideronnette, Impératrice des pagodes
V Le jardin féerique

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847)
Ouverture uit ‘A Midsummernight’s Dream’

Steve Reich (*1936)
Duet

Reitze Smits (*1956)
Cumuli

Meer van Orgelconcerten Hengelo